حضور خوشه سنگ قم در اولین نمایشگاه معدن و صنایع وابسته استان قم

اولین نمایشگاه تخصصی معدن و صنایع معدنی استان قم با حضور معاونین محترم عمرانی و اقتصادی، توسعه منابع استانداری و مدیران ارشد دولتی و بخش خصوصی در محل دائمی نمایشگاه های استان در تاریخ 1396/12/02 افتتاح شد و تا تاریخ 1396/12/04 ، شرکت ها و فعالان بخش معدن و صنایع معدنی به عرضه محصولات و تواندمندی های خود در این نمایشگاه که در حوزه معدن، متالورژی، ماشین آلات و تجهیزات، راهسازی و شهرسازی بود،  پرداختند.

در این نمایشگاه 30 غرفه از شرکت های معدنی، صنایع سنگ و فراوری، شرکت های تولیدکننده ماشین آلات معدنی حضور داشتند که 7 غرفه آن مربوط به فعالان خارج استان و 23 غرفه دیگر مربوط به داخل استان بود.

از جمله شرکت های معدنی حاضر در این نمایشگاه می توان به شرکت های آذرخش، هولدینگ تعاونی معدنی امداد، انجمن و تشکل های معدنی( شن و ماسه، سنگ لاشه)، نظام مهندسی معدن استان ، توسعه خوشه سنگ قم، کارگاه آموزشی تراش سنگ و ژئوتوریسم، سیمان نیزار، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و.... اشاره کرد.
غرفه توسعه خوشه سنگ قم با حضور چند واحد سنگبری فعال، محصولات و توانمندی های خود را در زمینه تولید انواع سنگ های ساختمانی در این نمایشگاه ارائه دادند. 

 قابل ذکر است علاوه بر  ارائه  محصولات معدنی ، ماشین آلات،وسایل نقشه بردای و... که جهت آشنایی بشتر بازدیدکنندگان با تواندمندی های معدنی استان انجام شد، چندین کارگاه آموزشی در این نمایشگاه برگزار شد که به شرح ذیل است:
-    آشنایی با تکنولوژی تهیه نقشه با پهباد
-    آشنایی با کاربردهای ژئوفیزیک هوایی در معدنکاری
-    آشنایی با gpsهای دو فرکانسه
-    آشنایی با تراش جواهرات و ساخت نگین
-    آشنایی با کانی های معدنی و شهاب سنگ ها
-    آشنایی با ژئوتوریسم

 


 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در دوشنبه, 07 اسفند 1396 ساعت 07:09
  • اندازه قلم

درباره ی خوشه سنگ قم

   خوشه سنگ قم با تمرکز حدود 250 واحد سنگبری ،8 معدن فعال سنگ ساختمانی و با اشتغال بیش از 4092 نفر در این واحدها در محدوده استان به عنوان یک خوشه مهم و استراتژیک برای توسعه مورد توجه است.
نزدیکی قم به تهران به عنوان بزرگترین بازار کشور ، موقعیت جغرافیایی و راه های ارتباطی آن،این استان را بعد از اصفهان به دومین قطب با سابقه صنعت سنگبری کشور تبدیل کرده است. محصولات تولیدی این خوشه، سنگ گرانیت، مرمریت، تراورتن، مرمر و انواع دیگر سنگ های ساختمانی است.

لینک های مرتبط 3