نگاه صنايع كوچك قم به توليد بايد صادرات محور باشد

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان قم؛ بهترين و موثر ترين راه برون رفت از مشكلات صنايع كوچك ومتوسط را افزايش كيفيت كالا با هدف عرضه محصول در بازارهاي خارجي عنوان كرد.

 به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قم، امير طيبي نژاد در حاشيه نشست شوراي راهبري خوشه سنگ قم كه در آستانه بزرگداشت روز حمايت از صنايع كوچك صورت گرفت طي سخناني اظهارداشت: تغيير نگاه توليد كنندگان صنايع كوچك ومتوسط از بازارهاي داخلي به كشورهاي منطقه و فرا منطقه اي را از سياستهاي راهبردي سازمان صنايع كوچك معرفي كرد.
وي بي تفاوتي توليد كنندگان به بازارهاي خارجي و صادرات را سبب از بين رفتن نگاه ها و افق روشن آينده در خصوص توليد و اشتغال در كشور ارزيابي كرد و افزود: با توجه به شرايط خاص منطقه اي كه ما در آن قرار گرفته ايم بازارهاي خوبي براي محصولات ايراني شكل گرفته ولي رقبا و ساير كشورهاي همسايه بشدت درحال بدست گرفتن اين بازارها هستند.
طيبي نژاد بازسازي كشورهاي خسارت ديده طي چند سال اخير را فرصتي براي توسعه صنعت، توليد و اشتغال در كشور دانست و تاكيد كرد: آن عاملي كه قدرت رقابت پذيري و هم اقبال مصرف كنندگان داخلي و بخصوص خارجي را به طرف محصولات ايراني معطوف مي كند بالا بودن كيفيت كالاي داخلي است.

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم كاهش هزينه هاي اضافي و مديريت صحيح براي پايين آوردن هزينه تمام شده محصولات توليدي را يكي ديگر از عوامل موثر براي صادرات مطلوب مورد توجه قرار داد و بيان داشت: توليد كالا بايد آگاهانه و با مديريت علمي و صحيح صورت گيرد، نياز بازار سلائق مصرف كننده و شناخت از محصولات مشابه و تلاش براي توليد محصولات جديد مي تواند صنايع كوچك قم را در بخش صادرات موفق كند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود فعاليت هاي يكسال گذشته خوشه سنگ را مطلوب ارزيابي كرد و ضمن اعلام تدوين وتصويب برنامه عمل سال دوم اين خوشه بيان داشت: عامل توسعه خوشه در سال دوم در كنار اجرايي كردن برنامه هاي عمل فعاليت هاي پژوهشي و آموزشي با همكاري ساير مراكز مربوطه را به صورت جدي مورد توجه قرار دهد. 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در دوشنبه, 09 مرداد 1396 ساعت 06:43
  • اندازه قلم

درباره ی خوشه سنگ قم

   خوشه سنگ قم با تمرکز حدود 250 واحد سنگبری ،8 معدن فعال سنگ ساختمانی و با اشتغال بیش از 4092 نفر در این واحدها در محدوده استان به عنوان یک خوشه مهم و استراتژیک برای توسعه مورد توجه است.
نزدیکی قم به تهران به عنوان بزرگترین بازار کشور ، موقعیت جغرافیایی و راه های ارتباطی آن،این استان را بعد از اصفهان به دومین قطب با سابقه صنعت سنگبری کشور تبدیل کرده است. محصولات تولیدی این خوشه، سنگ گرانیت، مرمریت، تراورتن، مرمر و انواع دیگر سنگ های ساختمانی است.

لینک های مرتبط 3