تجليل فعالان خوشه سنگ قم از مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان

شركت خدمات سنگبران جاده كاشان قم با اهداء تنديسي از خدمات و تلاشهاي شركت شهرك هاي صنعتي قم در راستاي رونق اين صنعت در استان قدرداني كرد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قم، امير طيبي نژاد در مراسمي كه در آستانه بزرگداشت روز حمايت از صنايع كوچك برگزار شد طي سخناني اظهارداشت: موفقيت ها و دستاوردهاي بدست آمده در خوشه كسب وكار سنگ قم مديون تلاش، هم افزايي و تعاملات دوطرفه فعالان سنگ قم و عامل توسعه خوشه بوده است.

وي با بيان اينكه دستاوردهاي بدست آمده نسبت به پتانسيل موجود بسيار كم و قانع كننده نيست گفت: با شناخت و نگاهي كه سازمان صنايع كوچك وشهرك هاي صنعتي ايران از صنايع كوچك قم و فعالان خوشه هاي كسب و كار دارند مي بايست در سال جاري بيش از سال هاي گذشته پيشرفت در بخش هاي مختلف توليد و صنعت سنگ قم داشته باشيم.
طيبي نژاد تداوم واستمرار حركت جمعي براي حفظ و گسترش فعاليت هاي اين خوشه را خواستار شد و بيان داشت: كساني كه از بيرون به صنعت استان و بخصوص سنگ نگاه مي كنند تغييرات جدي را متوجه مي شوند.
وي با اشاره به ظرفيت هاي معطل مانده در صنعت سنگ قم يادآور شد: با همت مديران ارشد استان و بخصوص استاندار بدنبال راه اندازي مجدد سه واحد صنعتي سنگ بزرگ استان قم كه در كشور صاحب نام هستند هستيم و در اين زمينه اقدامات شايسته و خوبي انجام شده و اميدواريم در زماني كمتر از مدت پيش بيني شده شاهد فعاليت مجدد اين واحدها نيز باشيم.
مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم واحدهاي تعطيل را همان سرمايه ها و اعتبارات نظام و بيت المال معرفي كرد و افزود: درست است كه اشخاص حقيقي مالك واحد هاي صنعتي هستند و لي اين وامها و تسهيلات و خدماتي كه دريافت كرده اند همان حقوق تك تك مردم كشور است كه معطل مانده و ما بايد با فعال سازي مجدد آنها براي ايجاد اشتغال و توليد پايدار گام برداريم و براي تحقق اين مهم از هيچ برنامه حمايتي و اقدامي براي خروج از اين وضعيت دريغ نخواهيم كرد.
گفتني است در پايان اين مراسم شركت خدمات سنگبران جاده كاشان قم  و جمعي از فعالان سنگبري هاي قم با اهداء تنديسي از مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان و عامل توسعه خوشه سنگ به پاس اقدامات و برنامه هاي حمايتي از فعالان صنعت سنگ قم تجليل كردند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 11 مرداد 1396 ساعت 05:02
  • اندازه قلم

درباره ی خوشه سنگ قم

   خوشه سنگ قم با تمرکز حدود 250 واحد سنگبری ،8 معدن فعال سنگ ساختمانی و با اشتغال بیش از 4092 نفر در این واحدها در محدوده استان به عنوان یک خوشه مهم و استراتژیک برای توسعه مورد توجه است.
نزدیکی قم به تهران به عنوان بزرگترین بازار کشور ، موقعیت جغرافیایی و راه های ارتباطی آن،این استان را بعد از اصفهان به دومین قطب با سابقه صنعت سنگبری کشور تبدیل کرده است. محصولات تولیدی این خوشه، سنگ گرانیت، مرمریت، تراورتن، مرمر و انواع دیگر سنگ های ساختمانی است.

لینک های مرتبط 3