صادرات خوشه كسب وكار سنگ قم به قزاقستان آغاز شد

 مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم با بیان اینکه سال گذشته وضعیت بازار کشور قزاقستان را مورد بررسی قرار دادیم،'گفت:  صادرات سنگ از خوشه سنگ استان به قزاقستان صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي استان قم؛ امیر طیبی نژاد در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان قم که در تالار امام جواد(ع) ساختمان استانداری با اشاره به وضعیت صادرات سنگ استان قم به قزاقستان اظهارداشت: در استان قم 250 واحد سنگ بری و چندین معدن سنگ وجود دارد و  صادرات سنگ از خوشه سنگ استان به قزاقستان صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم افزود: صادرکنندگان استان 20 کانتینر مبلمان و محصولات چوبی به عراق صادر کردند و صادرکنندگان استان قم، قشر متوسط عراق را هدف قرار گرفتند.
وی در ادامه یادآو رشد: سال آینده برای بازاریابی محصولات چوبی استان در پنج کشور جهان برنامه ریزی کردیم و امیدواریم به توفیقات لازم دست یابیم.
آوری فرد مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم نیز در ادامه این جلسه گفت: مشکلات صادرکنندگان را در سطح استان قم رفع کردیم، مشکلات ملی را به وزارتخانه‌ها ارائه دادیم و اتحادیه صادرکنندگان هم پیگیری‌های زیادی برای رفع این مشکلات داشت.
وی در پایان خاطرنشان کرد: باید شرکت‌های مدیریت صادرات در استان قم ایجاد شود تا از طریق این شرکت‌ها، شرکت‌های کوچک استان قم بتوانند صادر کنند. اکنون در حال اهلیت سنجی شرکت‌های مدیریت صادرات در استان هستیم. 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 12 دی 1396 ساعت 09:08
  • اندازه قلم

درباره ی خوشه سنگ قم

   خوشه سنگ قم با تمرکز حدود 250 واحد سنگبری ،8 معدن فعال سنگ ساختمانی و با اشتغال بیش از 4092 نفر در این واحدها در محدوده استان به عنوان یک خوشه مهم و استراتژیک برای توسعه مورد توجه است.
نزدیکی قم به تهران به عنوان بزرگترین بازار کشور ، موقعیت جغرافیایی و راه های ارتباطی آن،این استان را بعد از اصفهان به دومین قطب با سابقه صنعت سنگبری کشور تبدیل کرده است. محصولات تولیدی این خوشه، سنگ گرانیت، مرمریت، تراورتن، مرمر و انواع دیگر سنگ های ساختمانی است.

لینک های مرتبط 3