برگزاری هفتمین همایش صنعت چوب

این همایش در تاریخ 25/10/1397 با حضور مسئولین سازمان صمت، شرکت شهرک های صنعتی استان، استانداری ، خوشه سنگ قم،نماینده شورای اسلامی شهر قم ، مدیران و نمایندگان مرتبط با این صنعت در شهرک درودگران برگزار شد.

در این همایش نماینده اتحادیه درودگران در مورد آینده صنعت چوب ، مشکلات موجود در این صنعت، تولید محصولات بی کیفیت ، ضعف دانش فنی و همچنین استاندارد نبودن برخی از محصولات  مباحثی را مطرح کردند.

همچنین سرپرست شرکت شهرک ها توضیحاتی در مورد مساحت شهرک ومزایای آن از جمله تخصصی بودن و دسترسی آسان واحدهای فعال در اختیار حضار قرار دادند و امیدواری خود را جهت معرفی شهر قم به عنوان پایتخت مبل کلاسیک و همچنین احداث واحدهای نمایشگاهی و خدماتی اعلام کردند.

سیجانی، ریاست سازمان صمت، توسعه صنایع کوچک را یکی از راهکارهای مقابله با تحریم دانسته وآمارهایی در مورد این صنعت، مشکلات مالیاتی ، بیمه و همچنین مشکل صادرات ارائه دادند.

معاونت امور اقتصادی استاندای استان نیز در مورد نقش صنعت چوب در تولید و اشتغال، مشکلات در زمینه تبلیغات ، بازاریابی و تقویت سرمایه گذاران توضیحاتی را ارائه دادند.

در پایان پس از پخش فیلم تبلیغاتی صنعت چوب،  با اهدا لوح از پیشکسوتان و منتخبین صنعت چوب استان  تقدیر شد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

درباره ی خوشه سنگ قم

   خوشه سنگ قم با تمرکز حدود 250 واحد سنگبری ،8 معدن فعال سنگ ساختمانی و با اشتغال بیش از 4092 نفر در این واحدها در محدوده استان به عنوان یک خوشه مهم و استراتژیک برای توسعه مورد توجه است.
نزدیکی قم به تهران به عنوان بزرگترین بازار کشور ، موقعیت جغرافیایی و راه های ارتباطی آن،این استان را بعد از اصفهان به دومین قطب با سابقه صنعت سنگبری کشور تبدیل کرده است. محصولات تولیدی این خوشه، سنگ گرانیت، مرمریت، تراورتن، مرمر و انواع دیگر سنگ های ساختمانی است.

لینک های مرتبط 3