بازدید مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم از محموله صادراتی خوشه سنگ قم

امیر طیبی نژاد،مدیر عامل شرکت شهر کهای صنعتی قم در روز چهارشنبه، ششم بهمن ماه از محموله صادراتی سنگ قم به عراق و نحوه بسته بندی آن که مطابق با استانداردهای روز دنیا و کیفیت مناسب بود، بازدید کردند.


در راستای این بازدید طیبی نژاد اظهارداشت: محموله سنگ صادراتی این خوشه به کشور عراق بارگیری شد. فعالان صنعتی و تولیدی استان قم به این نتیجه رسیده اند که یکی از راه های موثر و مهم دربرون رفت از رکود و توسعه صنعت، صادرات است.


وی با بیان اینکه صادرات می‌تواند بخشی از نیاز واحدهای صنعتی به نقدینگی و منابع مالی را نیز برطرف کند، افزود: سازمان صنایع کوچک برای رفع دغدغه و نیاز مالی واحدهای صنعتی در کنار تلاش برای جذب منابع مناسب و کم بهره بانکی، طرح هایی چون ورود صنایع کوچک به فرابورس، ورود تولیدات صنایع کوچک به بورس کالا و از همه مهم تر صادرات را در دستور کار خود قرار داده است.

طیبی نژاد، استقبال صنایع کوچک از طرح های حمایتی را مناسب ارزیابی کرد و گفت: خوشه های کسب وکار استان قم به صورت جدی وارد میدان صادرات شده‌اند و با حضور در نمایشگاه ها و برنامه های بین المللی و داخلی توانسته اند دستاوردهایی نیز داشته باشند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم، بارگیری و ارسال تولیدات خوشه سنگ قم به کشور عراق را نتیجه طرح های حمایتی سازمان صنایع کوچک و همت بالای خود فعالان خوشه سنگ ارزیابی کرد و تاکید کرد: همیشه برنامه ریزی، همت والا و ممارست به موفقیت و نتیجه مثبت منجر می شود ولی آنچه مهم است حفظ و گسترش این موفقیت است.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت بالای صنایع تولیدی استان قم یادآور شد: طی یک سال اخیر با تلاش های خود واحدهای صنعتی نمونه استان و حمایت های سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به موفقیت های بالایی در سطح منطقه ایی و جهانی دست یافته اند که بزودی آن ها نیز اعلام خواهد شد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 10 بهمن 1395 ساعت 10:06
  • اندازه قلم

درباره ی خوشه سنگ قم

   خوشه سنگ قم با تمرکز حدود 250 واحد سنگبری ،8 معدن فعال سنگ ساختمانی و با اشتغال بیش از 4092 نفر در این واحدها در محدوده استان به عنوان یک خوشه مهم و استراتژیک برای توسعه مورد توجه است.
نزدیکی قم به تهران به عنوان بزرگترین بازار کشور ، موقعیت جغرافیایی و راه های ارتباطی آن،این استان را بعد از اصفهان به دومین قطب با سابقه صنعت سنگبری کشور تبدیل کرده است. محصولات تولیدی این خوشه، سنگ گرانیت، مرمریت، تراورتن، مرمر و انواع دیگر سنگ های ساختمانی است.

لینک های مرتبط 3