اخبار سنگ جهان

اخبار سنگ جهان (5)

12 مهر 1396

«سازمان تجارت جهانی (WTO)» در تازه‌ترین گزارش خود که تحت عنوان «گزارش تجارت جهانی ۲۰۱۷؛ تجارت، تکنولوژی و اشتغال» منتشر کرده، به بررسی اثرات «تجارت و تکنولوژی» بر سطح رفاه، اشتغال و دستمزد اقتصادها پرداخته است.

ادامه مطلب...
25 شهریور 1396

ظهور دو قدرت اقتصادی بزرگ قاره آسیا (چین و هند) مناسبات اقتصادی، تجاری و ژئوپلیتیک جهان را تغییر داده است؛ افشای راز جهش این دو غول آسیایی، نیازمند شناخت راهبردهای اقتصادی و تجاری است که این دو کشور در پیش گرفته‌اند. چین و هند با تاکید بر مزیت‌های خاص خود و روش‌های متفاوت، به قدرت‌های اقتصادی تبدیل شدند؛ اما مصمم بودن آنها به انجام اصلاحات و پیروی از برنامه‌های توسعه نقش مهمی در موفقیت آنها داشته است. موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی، راهبردهای این دو کشور را بررسی کرده است.

ادامه مطلب...
31 مرداد 1396

چه عواملی کمتر شدن شتاب توسعه در ایران در مقایسه با کشورهایی نظیر کره‌جنوبی را به همراه داشته است؟

ادامه مطلب...
16 مرداد 1396

مقاله‌ی حاضر در مجله‌ی “Litos Online” ماه سپتامبر، سال 2013، چاپ شده که ﺿﻤﻦ ﺗﺮﺟﻤﻪ‌ی آن ﺗﻐﯿﯿﺮاﺗﯽ در آن داده شده است ﺗﺎ ﺑﺮوزرﺳﺎﻧﯽ های لازم انجام شده باشد. ﻫﺮﭼﻨﺪ این مقاله، ﺑﺮاي ﺑﺎزار ﺳﻨﮓ و رﻗﺒﺎي حاضر در این حوزه تهیه شده است. اما ﺑﺮاي ﺑﺴﯿﺎري از ﺻﻨﺎﯾﻊ دﯾﮕﺮ و البته ﺑﺎ اﺑﻌﺎدي ﻣﺸﺎﺑﻪ می تواند دارای ﻣﺼادیق لازم و مفید ﺑﺎﺷﺪ.

ادامه مطلب...
18 بهمن 1395

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، با نگاهی کلی به صنعت ساختمان شاهد رشد ۸.۲۹ درصدی آن در جهان از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ خواهیم بود. صنعت ساختمان شامل دو بخش می شود؛ مصالح ساختمانی و سنگ های ساختمانی.

کشور های درحال توسعه همچون کشور های عربی در سالهای آینده تاثیری مستقیم بر رشد و توسعه صنعت ساختمان دارند. تمرکز شرکت های اروپایی روی این کشور ها که از هم اکنون صورت گرفته به خوبی قابل درک است.

اهداف مختلفی در صنعت ساختمان دراین چهار سال دنبال می شود که مصرف مصالح ساختمانی و سنگ های ساختمانی را افزایش خواهد داد.  طبق گزارش WiseGuyReports.com  سال ۲۰۲۰ سال شکوفایی صنعت ساختمان در جهان خواهد بود. تمرکز شرکت های برزیلی، آمریکا، اروپا و چین از همین حالا بیشتر بر نوع بازاریابی و شیوه های جذب مشتری است.

با توجه به همکاری شرکت های تبلیغاتی بزرگ در دنیا  و معرفی محصولات دکوراسیونی، رشد صنعت تبلیغات در کنار رشد صنعت ساختمان میتواند معرف افزایش میزان مصرف سنگ های ساختمانی در سال های آتی باشد.

در این میان یکی از بزرگترین استادیوم های جهان در کشور روسیه با نام  Nizhny Novgorod در حال کامل شدن است که میزبان بزرگترین رویداد ۲۰۱۸ روسیه خواهد بود. این روزشگاه با مساحت ۱۴۰ هزار متر مربع از بزرگترین پروژه های ساخت و ساز به شمار می رود که مصالح ساختمانی و سنگ های ساختمانی  بسیاری را از شرکت های مختلف تولید کننده به سوی خود جذب می کند و باید در دسامبر ۲۰۱۸  به پایان رسد. بزرگترین شرکت های اروپایی در ساخت این ورزشگاه و طراحی آن نقش دارند.

 

ادامه مطلب...

درباره ی خوشه سنگ قم

   خوشه سنگ قم با تمرکز حدود 250 واحد سنگبری ،8 معدن فعال سنگ ساختمانی و با اشتغال بیش از 4092 نفر در این واحدها در محدوده استان به عنوان یک خوشه مهم و استراتژیک برای توسعه مورد توجه است.
نزدیکی قم به تهران به عنوان بزرگترین بازار کشور ، موقعیت جغرافیایی و راه های ارتباطی آن،این استان را بعد از اصفهان به دومین قطب با سابقه صنعت سنگبری کشور تبدیل کرده است. محصولات تولیدی این خوشه، سنگ گرانیت، مرمریت، تراورتن، مرمر و انواع دیگر سنگ های ساختمانی است.

لینک های مرتبط 3